מנשך פתוח – מקרה 1

המטופלת בת 8 הגיעה למרפאתי עקב מנשך פתוח (יש רווח בין הלסת העליונה לתחתונה). הדבר נגרם עקב מציצת אצבע ודחיפת לשון. ניתן לראות את העיוות בלסת העליונה שהיא צרה ובולטת קדימה.

1

2

3

המטופלת טופלה במכשיר תפקודי בימלר-Bimler והיישור הסופי נעשה על ידי קשתיות שקופות, ללא שימוש בגשר.

4

5

מנשך פתוח – מקרה 2

המטופל בן 6, הגיע למרפאתי עקב מציצת אצבע ומנשך פתוח. מציצת האצבע גרמה לרווח בין הלסתות וחוסר גדילה של הלסת העליונה. עקב כך הבליעה הפכה להיות לבליעה אטיפית-עם דחיפת לשון. בעקבות כך הלעיסה נפגעה.

1

עם השיניים הקדמיות החותכות אין ביכולתו לחתוך את האוכל עקב רווח בין הלסתות, ועם השיניים הטוחנות אין ביכולתו ללעוס את האוכל בצורה יעילה עקב נשימת פה. בגלל נשימת הפה מעגל הלעיסה מתקצר למספר שניות בודד וגורם לכך שהאוכל שנבלע לא מוכן לעיכול. כמו כן הנשימה השתבשה והוא עבר לנשימת פה. כמו כן היציבה משתנה גם היא.

2

3

בעקבות האמור לעיל ישנו חוסר התפתחות של הלסת העליונה והתחתונה דבר שגורם לצפיפות השיניים הקבועות. בצילום למעלה ניתן לראות שיש חוסר מקום לשיניים קבועות קדמיות לבקוע. המטופל טופל בעזרת מכשיר תפקודי בימלר-Bimler וניתן לראות בצילום שמתחת, שבעקבות הטיפול, השיניים הקבועות החותכות בקעו. ואין מנשך פתוח.

4

וכמו כן ניתן לראות שיפור במנשך, בתפקודי הפה והפנים.

5

מנשך פתוח – מקרה 3

המטופלת בת 8 הגיעה למרפאה עקב מנשך פתוח וצפיפות בלסתות. בעקבות כך לעיסתה נפגעה. עם השיניים הקדמיות החותכות אין ביכולתה לחתוך את האוכל בעקבות הרווח בין הלסתות, ועם השיניים הטוחנות אין ביכולתה ללעוס את האוכל בצורה יעילה עקב נשימת פה. בגלל נשימת הפה מעגל הלעיסה מתקצר למספר שניות בודד וגורם לכך שהאוכל שנבלע לא מוכן לעיכול. כמו כן הנשימה השתבשה והיא עברה לנשימת פה. כמו כן היציבה משתנה גם היא.

1

2

טופלה בעזרת מכשיר תפקודי בימלר-Bimler.
והיישור הסופי נעשה על ידי קשתיות שקופות, ללא שימוש בגשר.

3